Архiв журналу > 2006 > №2, березень-квітень

ВПЛИВ N-СТЕАРОЇЛЕТАНОЛАМІНУ НА ЛІПІДНИЙ СКЛАД
МЕТАСТАЗІВ ТА УМОВНО НОРМАЛЬНОЇ ТКАНИНИ
ЛЕГЕНІВ У МИШЕЙ З КАРЦИНОМОЮ ЛЬЮЇС

Н. М. Гула, Т. О. Хмель, В. М. Клімашевський

Інститут біохімії ім.О. В. Палладіна НАН України, Київ;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на ліпідний склад метастазів та умовно нормальної тканини легенів у мишей з карциномою Льюїс та процеси пероксидного окислення ліпідів в цих тканинах.
Показано, що високий рівень антиоксидантної активності в метастазах за дії NSE знижується, в той час як в умовно нормальній легеневій тканині активність каталази підвищується і зменшується кількість продуктів пероксидного окислення, що реагують з тіобарбітуровою кислотою, порівняно з такими показниками для тварин, які не отримували NSE.
Розвиток карциноми супроводжується значним зниженням рівня холестеролу і підвищенням ненасиченості жирних кислот мембранних фосфоліпідів як у тканині метастазів, так і в умовно нормальній легеневій тканині.
Аналіз фосфоліпідного спектра показав, що в умовах росту пухлини в досліджуваних тканинах спостерігається високий рівень фосфатидилхоліну, а вміст фосфатидилетаноламіну і фосфатидилсерину значно нижчий  порівняно з показниками у інтактних тварин.
Введення тваринам N-стеароїлетаноламіну сприяє збільшенню рівня холестеролу, зменшує співвідношення поліненасичених жирних кислот  ?-6/?-3 та змінює склад мембранних фосфоліпідів як у метастазах, так і в умовно нормальній легеневій тканині.

Ключові слова: N-стеароїлетаноламін, пухлина, фосфоліпіди, жирні кислоти, пероксидне окислення ліпідів.

Отримано: 2006-04-20
Опублiковано на сайтi: 2006-09-14

Оригiнал статтi українською мовою доступний для зкачування в форматi PDF.

 © Український бiохiмiчний журнал